سلامت

راهنمای مجوز سیب سلامت – مزایای مجوز سیب سلامت

یکی از استاندارد های ضروری برای محصولات غذایی و محصولاتی که برای مصارف پوستی انسان باید دریافت شود سیب سلامت است. برای دریافت سیب سلامت باید فضای محیط کارگاه یا کارخانه شرایط بهداشتی لازم که توسط وزارت بهداشت با رسیدگی سازمان غذا و دارو اعلام می شود را داشته باشد. سازمان غذا و دارو بعد از انجام بررسی سلامت مواد غذایی که متقاضی اخذ سیب سلامت است لیبل سلامت کالا را صادر می کند.

نشان سیب سلامت بر روی تمام محصولات غذایی و دارای بسته بندی وجود دارد. کمتر محصولی است که در فروشگاه ها بدون داشتن نشان سیب سلامت به فروش برسند. علاوه بر این مشتریان نیز به سراغ خرید کالایی می روند که از سلامت بهداشتی آن اطمینان حاصل کنند و محصولات دارای نشان سیب سلامت این امکان را ایجاد می کند. هر دو سال یکبار باید این نماد تمدید شود و در صورت درج شکایت بر روی محصول و بررسی مجدد کیفیت کالا و در نتیجه عفت کیفیت کالا تبعات قانونی برای خاطی در نظر گرفته می شود.

سیب سلامت برای محصولات مختلف خوراکی قابل دریافت است به جز محصولات تولید خانگی، با توجه به فضای تولید مشاغل خانگی امکان اخذ سیب سلامت برای این مشاغل وجود ندارد. نماد سیب به دلیل سلامت این ماده غذایی است و در کنار این نشان جدول وضعیت کالا وجود دارد که میزان اسید های چرب ترانس را به همراه نمک و قند و انرژی محصول و کالری مربوطه بررسی می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41  +    =  47

دکمه بازگشت به بالا